top of page

Škola kojota: kurzy v divočině

Rozvíjet osobnost dětí a mladých lidí v přírodě je přirozené, zajímavé a funkční.

Díky prožitému dobrodružství, vzájemným vztahům ve skupině a výzvám ze strany průvodců lze za pár dní dosáhnout velkého pokroku v sociálních dovednostech i v rozvoji zásadních morálních hodnot.

 

Cesta začíná a my jsme spolehliví průvodci. Přidej se!

Škola kojota je cesta za poznáním. Poznáním sebe sama, nalezení svého vnitřního kompasu. Dovednost vidět, cítit, vnímat. Umění rozeznávat stopy a číst signály.

 

Přivádíme kluky a holky do přírody a ukazujeme jim zákony a pravidla, které platí miliardy let a zajišťují život na Zemi. Při hrách, práci a poznávání přírody mají možnost cítit, že správné odpovědi naleznou v sobě.

 

Provázíme je na cestě k sebepoznání. Milníky jako odvaha, samostatnost, vytrvalost, férovost jsou indicie k řece poznání. Snažíme se probouzet, podporovat a rozvíjet vnitřní zdroj energie, tu základní sílu potřebnou pro celistvý a plnohodnotný život v dnešní době.

 

Ukazujeme možnosti, jak nepodlehnout tlaku chybných či přežitých archetypů výchovy, vzdělávání a stylu života. Činíme tak s respektem a dáváme svobodu volby. 

Co přínášíme?

Škola kojota není originální projekt či nová koncepce. Je pokračováním, syntézou a kombinací systémů již ověřených a fungujících. Čerpáme a stále se učíme moudrosti poradních kruhů, pokračujeme ve stopách našich předků či inspirátorů jako Tom Brown Jr., Kurt Hahn, Bill Plotkin, Jan Amos Komenský, Marie Montessori, Ernest Thompson Seton, Eduard Štorch, Peter Gray, Gabor Maté a další. Však největšími učiteli jsou nám naše děti.

Škola kojota provází děti na cestě hledání vnitřního zdroje energie. Vede k vytrvalosti a odolnosti, odvaze, sebedůvěře i důvěře v přátelství. Podporuje rozvíjení talentu, oživuje mateřský vztah a respekt k přírodě, ctí moudrost předků, hodnoty primitivních dovedností a sílu poradních kruhů.

 

Pomáhá projít skrze přechodové rituály.

Řekni mi a zapomenu, ukaž mi a nesvedu si pamatovat, dovol mi se zúčastnit a pochopím.                                                 indiánské přísloví

Naše inspirace?

Podpořte nás

Souzníte s našimi vizemi? Líbí se vám, jakými směry se ubírají naše cesty?

Chcete měnit svět skrze rozvoj dětí, jejich sebepoznání, uvědomění si hodnot? 

Podpořte nás jednorázovým darem, nebo pravidelnými příspěvky.

Pojďme společně měnit svět. 

Každý, jemuž se dobře daří nebo má úspěch, musel o něčem snít!                  indiánské přísloví                                             

bottom of page